ششمین دوره نمایشگاه کتاب باکو صبح روزشنبه  ۵مهر با حضور وزیر فرهنگ و معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو و مسئولان غرفه موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه؛ به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، ششمین دوره نمایشگاه کتاب باکو در یک سالن ورزشی کوچک در مرکز شهر با تعداد ۹۲ غرفه برپا شده است . ۱۲ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران، هندوستان، فرانسه، ایتالیا، مصر، روسیه، ترکیه، قزاقستان، آمریکا و سوریه یا به صورت مستقیم و یا به شکل نمایندگی ناشران در نمایشگاه حضور دارند.

بنابر این گزارش؛ در این نمایشگاه که هر دو سال یک بار برگزار می‌شود ناشرانی از جمهوری آذربایجان، کتاب فروشان، موسسات چند منظوره، آژانس‌های ادبی و موسساتی که در توزیع و فروش کتاب فعال‌اند نیز فعالیت دارند. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برای دومین بار در حوزه‌های ایران شناسی، آموزش زبان فارسی، کودک و نوجوان، ادبیات، هنر را به نمایش گذاشته است.

آژانس ادبی دایره مینا، علیرضا سبحانی نسب، مدیر نشر جمال و غلامرضا حیدری ابهری،  نویسنده و محقق کتاب های حوزه کودک نیز در غرفه موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران حضور و فعالیت دارند.

نمایشگاه کتاب باکو به مدت سه روز از تاریخ ۵ تا ۷ مهر از ساعت ۱۰ تا ۱۸ پذیرای علاقه مندان به کتاب است. ساعت کار نمایشگاه در روز پایانی ۱۵ اعلام شده است.