کتاب «رنگ شناسی» با هدف آموزش رنگ به کودکان که توسط انتشارات مدرسه منتشر شده است روی پیشخوان کتابفروشی‌ها قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه؛ رنگ بخش درخشان و شفاف دوران کودکی و همچنین اولین هویتی است که کودکان تشخیص می‌دهند. کودکان در دنیای رنگینی زندگی می‌کنند. آنها از شش ماهگی رنگ سفید و مشکی (روز و شب) را و از سن ۱۸ ماهگی رنگ‌ها را تشخیص می‌دهند. اما یادگیری نام رنگ ها و تعمیم و بیان آنها مراحلی است که والدین و مربیان مهد کودک سعی در تثبیت آن دارند. چرا؟ مگر نه این که کودکان دیر یا زود همه چیز را یاد می‌گیرند. زمانی که کودک تشخیص رنگ ها و نام ان‌ها را یاد می‌گیرد این امر به او کمک می کند تا اطلاعات جدیدی بیاموزد. به طور مثال با استفاده از رنگ‌ها به کودکان علائم خطر را آموزش می‌دهیم. همچنین کودکان بی‌دقت و کم‌دقت زمانی که با رنگ‌ها تحریک ‌شوند بهتر از عهده تکالیفشان بر می‌آیند.
اما این موضوع جای نگرانی ندارد. کتاب «رنگ شناسی» به شما كمك می‌‌کند راهكارهایی بیاموزید تا كودكتان در این مرحله سریع‌تر و اصولی‌تر قدم بردارند. این کتاب با رعایت اصول صحیح و علمی می‌تواند منبع آموزشی در محیط خانه و مهد کودک‌ها باشد.
کتاب رنگ شناسی در چهار مرحله با نام « هم رنگی»، «بازشناسی»، «بیان نام رنگ» و «کارت‌های رنگ » توسط مرضیه یحیایی نگاشته شده است.
این کتاب در ۷۲ صفحه و اندازه رحلی به قیمت ۳۰ هزار تومان در فروشگاه‌های سراسر کشور و فروشگاه مجازی انتشارات مدرسه به آدرس ENMA.IR موجود است.