در آستانه روز ملی ادبیات کودک و نوجوان «گنجینه تاریخ ادبیات کودک و نوجوان» با حضور مولفان و نویسندگان مجموعه  در سرای اهل قلم رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: «گنجینه تاریخ  ادبیات کودک و نوجوان» با هدف بازخوانی آثار قدیمی ادبیات فارسی کودکان در انتشارات مدرسه به چاپ رسیده است. این مجموعه ۲۰ جلدی که  گزیده‌ای از کتاب‌های دوره قاجار برای کودکان است به روش جدید باز نشر شده است  و گروهی از نویسندگان و پژوهشگران با تصحیح مطالب و نگارش مقدمه بر کتاب‌ها این مجموعه را نشر ساخته اند.

دبیر این مجموعه سید علی کاشفی خوانساری است  و از جمله نویسندگان همکار این مجموعه می‌توان به حمید‌رضا شاه‌آبادی، اسفندیار معتمدی، مسعود کوهستانی‌نژاد، سید علی کاشفی خوانساری، محمود‌ بر‌آبادی، نرگس پدرام و… اشاره کرد.

آثاری که در این روز زونمایی و معرفی خواهند شد عبارتند از«کتاب احمد»، «اخلاق مظفری»، «مثنوی الاطفال»، «رساله تربیت»، «تادیب‌الاطفال»، «گلزار ادبی»، «کتاب علی»، «رهنمای سعادت»، «تسهیل‌التعلیم»، «چرا به این جهت» و…

آیین رونمایی مجموعه روز یکشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۸ ساعت ۳۰/۱۰ الی ۱۳ در سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر پلاک دو برگزار می‌شود.