پنج جلد از کتاب کار دانش‌آموزی «باران فکری» با هدف یاد‌دهیِ آفرینشِ واژه و پیام در گفتن و نوشتن(آموزش درس انشاء) یا زبان‌آموزی به همّت عبدالرحمن صفارپور از طرف انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: «باران فکری» با آموزش مهارتِ زبان‌آموزی کمک می‌کند تا مشکلات درک مفهوم دانش‌آموزان بر طرف شود. در واقع دانش‌آموزان با این کتاب می‌توانند مهارتِ زبانیِ خواندن، نوشتن، فکر کردن و سخن گفتن را فرا بگیرند. اهداف این کتاب شامل فعالیت‌های آموزشی کتبی و شفاهی است.
به گفته صفارپور:« کتاب‌های باران فکری از کلاس اول تا ششم بر اساس کتاب‌های درسی نوشته شده است. کلمات سخت درس‌ها که بچه‌ها معنی‌شان را نمی‌دانند را انتخاب کردیم و جلوشان را خالی گذاشتیم تا بچه‌ها معنی آن‌ را ازبین گزینه‌های داده شده انتخاب کنند.
در آخر کتاب درسی واژه نامه‌ای است که بچه‌ها کمتر به آن مراجعه می‌کنند برای همین در این کتاب‌ها از بچه‌ها خواسته شده تا معنای کلمات داده شده را از واژه‌نامه دربیاورند و بنویسند.
حرکت دیگری که در این کتاب صورت گرفته، این است که کلمات سخت درس‌هایی برای مطالعه را در این کتاب گنجانده‌ایم و معنی کرده‌ایم. ضمنا علائم نشانه‌گذاری به خوبی تعریف شده است. هدف از نوشتن این کتاب همان زبان‌آموزی است. در واقع یک نوع کتاب کار و تمرین برای زبان‌آموزی است».

   

بنابر این گزارش؛ مطالب پنج جلد دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم مستقیم و غیر مستقیم در کتاب های درسی «بخوانیم – بنویسیم» فارسی دوره ابتدایی در کلاس‌های درسی مطرح شده است. دانش‌آموزان تکالیف این کتاب‌ها را در دو مرحله در طی سال می توانند انجام دهند.
مرحله اول؛ در ایام مدرسه درس به درس همراه با کلاس به کمک معلم مربوطه و حتی به شکل گروهی.
مرحله دوم؛ انجام دادن فعالیت‌های این کتاب در زمان طولانی تابستان که معمولا باعث فراموشی آموخته‌ها و وقفه در کار آموزشی می‌گردد، جلوگیری می‌کند.

«باران فکری» با قطع رحلی در فروشگاه‌های انتشارات مدرسه و همچنین در فروشگاه مجازی انتشارات مدرسه به آدرس enma.ir موجود است.