شش جلد از مجموعه داستان مذهبی «حکایت حضور» با نام‌های «مسافربهشت»، « تنهایی و سفر»، «اوّلین شب بهار»، «مثل قیامت»، «باغبان»، «ماهِ شبِ بارانی» به همت محمد تقی اختیاری از طرف انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار شد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: «حکایت حضور» همان‌طور که از نامش پیداست قصه دیدار اشخاص مختلف با امام زمان(عج) است. در این کتاب‌ها دقّت شده است روایاتی انتخاب شود که مستند بشود. به همین دلیل روایت‌ها از کتاب‌های موثقی از جمله نجم‌الثاقب، دارالسّلام و… انتخاب شده‌اند. در واقع سعی شده است حکایت‌ها جنبه شفاهی و حرف‌های مردم نباشد بلکه این داستان‌ها برداشت آزاد از کتاب‌ها ذکر شده است. همچنین در برداشت آزاد فقط به تشّرفات علما و مراجع نپردازند بلکه از مردم عادی که این تشّرفات برایشان حاصل گردیده است نوشته شده است.

      

هر کدام از جلد‌ها به غیر از جلد اول «اولین شب بهاری» دارای یک داستان هستند و هر کدام از داستان‌ها در فضای متفاوتی و با قلم عمومی روایت می‌شوند.

بنابراین گزارش؛ این مجموعه پیشتر چاپ شده اما به دلیل درخواست مشتریان در قطع و شکل دیگری منتشر شده است. همچنین درقالب یک جلد کالینگور به نام «تماشای آفتاب» جایزه کتاب سال ۸۵ را از آن خود کرده است.
شش جلد حکایت حضور در قطع رقعی و با ۶۴ و ۸۰ صفحه در دسترس مخاطبان قرار دارد.