اسکروج خسیس و تنها 

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه؛ داستان کلاسیک «سرود کریسمس» اثر چالز دیکنز که  قبل ازسی و دومین نمایشگاه کتاب از سوی انتشارات مدرسه چاپ و روانه بازار شده است در کنار دیگر آثاری که بر شمردیم به عنوان کتاب پرفروش در نمایشگاه و همچنین فروشگاه‌های انتشارات مدرسه معرفی شده است.

این کتاب داستان زندگی پیرمردی خسیس و بد اخلاق  به نام اسکروج است. داستان از جایی شروع می‌شود که او طبق معمول شب کریسمس تنها می‌ماند و ارواح کریسمس به سراغش می‌آیند و او را با خود به سفری پند‌آموز می‌برند. یکی از آن‌ها او را با خود به گذشته می‌برد به زمان‌هایی که اسکروج تفاوت زیادی با الآن داشت و فردی شاد و اجتماعی بود. دومی او را به مکان‌های دیگری در زمان حال می‌برد جاهایی که همه در حال شادمانی برای شب کریسمس هستند. سومی او را به آینده می‌برد و زمانی را به او نشان می‌دهد که مرده است. بنابراین هرکدام از آن‌ها درسی به او می‌دهند و می‌روند. همان شب اسکروج متحول می‌شود و ادامه داستان به شکل دیگری پیش می‌رود. از این داستان خیال‌انگیز و آموزنده انیمیشن و فیلم هم به همین نام ساخته شده است.

 «سرود کریسمس» دارای پنج بند به نام‌های روح مارلی، نخستین روح، دومین روح، آخرین روح و پایان ماجرا است که در ۱۵۰ صفحه رنگی و به قیمت ۲۲۰۰۰۰ ریال در سال ۹۷ به چاپ رسیده است.

بنابر این گزارش؛ نسخه کاغذی «سرود کریسمس» پیشتر در انتشارات مدرسه چاپ شده بود اما در طرح بازسازی و احیاء، این کتاب با قطع و طرح جلد جدید به چاپ رسیده است.  نسخه صوتی این کتاب با مدت زمان ۶ ساعت و ۱۶ دقیقه  تهیه و منتشر شده است و در سایت انتشارات مدرسه و نوآر در دسترس مخاطبان قرار دارد. همچنین نسخه   کتاب روشن ویژه نابینایان هم  چاپ و منتشر شده است.