«آداب زندگی برای نوجوانان» و «دین در زمانه ما» عنوان دو مجموعه «راه زندگی» است که به تازگی در انتشارات مدرسه چاپ و روانه بازار شده است.

 به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه؛ این دو کتاب را حسین امینی‌پویا با هدف آموزش راه و روش مهارت‌های زندگی و جنبه‌‌های دینی برای نوجوانان با مراجعه به بیش از ۵۰ منبع  از جمله قرآن و نهج‌البلاغه به رشته تحریر در آورده است.

در کتاب «آداب زندگی برای نوجوانان» برخی از مهم‌ترین آداب زندگی با نگاهی به آموزه‌های دینی در سه بخش مطرح شده است. که به شرح زیر است: بخش اول ؛ آداب فردی و روزمره ، بخش دوم ، آداب اجتماعی و بخش سوم، ارتباطات و فناوری.

کتاب« دین در زمانه ما» به برخی از مهم‌ترین کارکرد‌های دین در شاخه‌های مختلف حیات فردی و جمعی بشر پرداخته است. این کتاب هم شامل هشت بخش به شرح زیر است : بخش اول: دین و بحران معنا در زندگی امروز، بخش دوم: دین و بهداشت روانی، بخش سوم: دین و تندرستی، بخش چهارم، دین و شادی‌های پایدار، بخش پنجم: دین و محیط زیست، بخش ششم: دین و دنیا، بخش هفتم: دین و امروزی شدن، بخش هشتم: دین و روابط انسانی.

هر یک از کتاب‌ها به ترتیب ۱۲۰ صفحه مصوّر و به قیمت ۱۵ هزار تومان —– ۸۸ صفحه مصوّر به قیمت ۱۲ هزار تومان در فروشگاه‌های سراسر کشور در دسترس مخاطبان قرار دارد.