داستان نوجوان «فراری » برنده جایزه نشان نقره‌ای اسمارتیز نوشته کیت گری به تازگی در انتشارات مدرسه چاپ و منتشر شده است.

  به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه؛ «فراری» ماجرای پسری به نام جیسون است که از دعواهای پدر و مادرش خسته شده است. او می‌خواهد پیش برادرش برود و با او در لیورپول زندگی کند. وقتی جیسون سوار قطار می‌شود با پسری به نام جم برخورد می‌کند. جم، جیسون را با دنیای پر رمز و راز افراد فراری آشنا می‌کند. البته جم رازی دارد که آن را به جیسون نمی گوید که….

این داستان از مجموعه داستان‌های نوجوانان انگلیسی قرن ۲۰ میلادی است و یکی از داستان‌های واقع گراست  که ممکن است برای هر نوجوانی رخ دهد. همچنین ماجرا پردازی جم در داستان که با روحیه ماجراجویی نوجوانان همخوانی  دارد باعث شده است ماجرای جیسون خواندنی‌تر به نظر بیاید. این ماجرا در ۸ فصل کوتاه روایت شده است که هر کدام به نوبه خود داستانی پر ماجرا است که با ترجمه روان و زبان ساده قندهاری شکلی دیگر به ماجرا داده است. قندهاری که بیش از ۵۰ عنوان کتاب ترجمه کرده است از جمله مترجمانی است که توانسته است چندین جایزه ادبی برای ترجمه هایش دریافت کند.

بنابراین گزارش؛ پیشتر داستان «فراری» چاپ شده بود، اما به دلیل استقبال مخاطبان با طراحی جدید چاپ و روانه بازار شده است.

کتاب «فراری» در ۶۴ صفحه، در قطع پالتویی و به قیمت ۱۴۰۰۰ تومان  در فروشگاه‌های انتشارات مدرسه در دسترس مخاطبان قرار دارد.