کتاب پرفروش «سیاه زیبا» نوشته آنا سول و ترجمه‌ فرمهر منجزی  از سوی انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار شد.

 به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه؛ قصه این رمان نوجوان از زبان یک اسب مشکی که نامش«سیاهِ زیبا» است روایت می‌شود. داستان از جایی شروع می‌شود که این اسب سیاه در یک مزرعه‌ به همراه مادرش زندگی می کند و سرانجام  او را برای فروش و کار به جایی دیگر منتقل می‌کنند و کم کم با سختی‌هایی روبرو می‌شود و تجربیات زیادی را در این راه کسب می نماید. در واقع این کتاب داستان سختی‌ها و مشکلاتی است که اسب‌ها در مزرعه تحمل می‌کنند. اما به زبان اسب سیاه گفته می‌شود. این کتاب به زبان اول شخص نوشته شده و دارای بیست و نه فصل است که نویسنده در هر فصل سعی می‌کند راه‌های پیشگیری  ومقابله با مشکلات اسب قصه‌گو را در قالب داستانی آموزش دهد.

در متن کتاب آمده است: صاحب جدیدم مردی خوب و مهربان بود. تا به حال آدمی به خوبی او ندیده بودم. همیشه نسبت به آنچه که عقیده داشت، اصرار می‌ورزید. اما چون آدم‌خوش خلقی بود، به ندرت اتفاق می‌افتاد با کسی دعوا کند. تنها چیزی که جری را عصبانی می‌کرد، آدم‌های عجولی بودند که دیرشان شده بود و از او می‌خواستند اسب‌ها را شلّاق بزند تا تندتر بروند.

بنابراین گزارش؛ رمان « سیاهِ زیبا»  پیشتر در انتشارات مدرسه چاپ شده بود اما به دلیل استقبال مخاطبان این کتاب با طراحی جدید چاپ و روانه بازار شده است.

 «سیاهِ زیبا» با ۱۱۲ صفحه و به قیمت ۱۱۰۰۰ تومان در فروشگاه‌های سراسر کشور در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.