قصه‌های زینب عنوان مجموعه ۵ جلدی است که با هدف آشنایی و آموزش احکام برای دختران به نویسندگی مهری ماهوتی توسط انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شده است.

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه؛ آموزش مفاهیم دینی نیز مانند هر علم دیگری نیاز به شناسایی و به کارگیری اصول و روش‌های صحیح، کارآمد و مؤثر دارد. بنابراین، همان گونه که شناخت خصوصیات و توانایی‌های کودکان در بهینه سازی آموزش مفاهیم دینی امری مسلم است، شناخت اصول و روش‌های مربوط به آموزش مفاهیم دینی کودکان دبستانی نیز ضرورت دارد. اما آنچه باید بدان توجه داشت این است که درک و برداشت کودک از مفاهیم دینی با بزرگسالان یکسان نیست؛ آنان در حد ظرفیت ذهنی خود مطالب دینی را می فهمند و برآن اساس، جهان بینی خود را می سازند.  بنابراین از سال ۵۸ تاکنون نویسندگان زیادی احکام را در قالب داستان ومطابق ادبیات امروزه نوشته‌اند تا درک و فهم آن‌ها  برای کودکان آسان‌تر باشد. از جمله می‌توان به کتاب‌های چهار جلدی علی حسن‌زاده اشاره کرد که سالیانه دو میلیون چاپ می‌شد.

در همین راستا انتشارات مدرسه هم بر خود واجب دانسته کتاب‌هایی را برای آشنایی کودکان از احکام منتشر کند. «قصه‌های زینب» مجموعه ۵ جلدی است که علاوه بر این که در قالب داستانی به زبان ساده و شیرین نوشته شده است از تصاویر به عنوان واسطی میان ارتباط تصویری و ادبیات استفاده کرده است و کودکان می‌توانند تصاویر را مانند کلمات بخوانند و برای خودشان مفهوم بیافرینند.

در این مجموعه هر کدام از احکام تقلید، وضو، تیمّم، نماز، روزه، حجاب و… در جلد‌های جداگانه  با عناوین «به مهربانی باران»، «مهر گلی»، «کاکلی»، مهمان کوچولو»و «دوستاره» روایت شده است. هر عنوان جلد دارای ۵ لغایت ۶ داستان است.

مهری ماهوتی از شاعران و نویسندگان خوش ذوق کشورمان است که بیش از ده‌ها عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف ازجمله ادبیات دینی، داستانک، قصه‌های منظوم و… برای کودکان و نوجوانان نوشته است. پیشتر چند کتاب با عنوان‌های «قصه‌های کوچولو موچولو»، «قصه‌های‌شیرین قرآن»، «قصه‌های بهشتی» و… از این نویسنده در انتشارات مدرسه چاپ و راهی باز نشر شده است.

هر کدام از «قصّه‌های زینب» با قیمت ۱۴۰۰۰ تومان در ۲۴ و ۲۸ صفحه در فروشگاه‌های سراسر کشور در اختیار مخاطبان قرار دارد.