با قوانین حمایت از حقوق کودکان بیشتر آشنا شویم

انتشارات مدرسه برای آشنایی با حقوق کودکان و نکات آموزش حقوق دانش‌آموز از پیش‌دبستانی تا دبیرستان و قوانین مرتبط  به آن کتابی با عنوان « سواد حقوقی کودک» به قلم ابراهیم شکا منتشر کرد.

 به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: کودکان آسیب پذیرترین گروه جامعه انسانی، نخستین کسانی هستند که در معرض هجوم مستقیم مشکلات و فشار‌های ناشی از زندگی بزرگ‌تر‌ها قرار می‌گیرند و آن را تحمل می‌کنند. امروزه در کشور‌های مختلف میلیون‌ها کودک در سراسر جهان به دلایل بی‌سرپرستی، ضعف در بنیان خانواده و… تن به کار اجباری و مواد مخدر و…می‌دهند و به تعبیری حقوق آنان نقض می‌‌شود. البته  اسلام، بیش از مکتب‌هاى دیگر، براى کودکان ـ این گروه آسیب پذیر جامعه – حقوق قائل شده است، زیرا با رعایت این حقوق، آینده کشور با وجود انسان‌هاى شایسته، تضمین خواهد شد. اما تا چه میزان مسوولین  به خصوص والدین که بیشترین مسوولیت را در قبال کودکان دارند از این قوانین مطلع هستند و آن‌ها را به کار می‌گیرند. البته  مقالات و نوشته‌های زیادی در این مورد به قلم حقوقدان‌ها و…به رشته تحریر در‌آمده است. اما کتاب«سواد حقوقی کودک»  علاوه بر آشنایی حقوق کودکان، در سه بخش به نکات آموزشی حقوق دانش‌آموز از پیش دبستان تا دبیرستان و قوانین مرتبط با‌ آن پرداخته است.  در بخش اول: اصول و مبانی حقوق کودک از دیدگاه اسلام و اعلامیه های جهانی، در بخش دوم پودمان‌های آموزشی حقوق کودک و در بخش سوم قوانین و مقررات حمایت از حقوق کودک مورد توجه است.

کتاب «سواد حقوقی کودک» با ۲۰۸ صفحه و به قیمت ۳۵۰۰۰۰ ریال در فروشگاه‌های سراسر کشور  و فروشگاه مجازی انتشارات مدرسه به آدرس enma.ir   در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.