به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه؛ به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی: نشست صمیمانه جمعی از کارشناسان صبح روز ۲۶ دی ماه با حضور حجت الاسلام دکترذوعلم “ریاست محترم سازمان” در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

رئیس سازمان در این دیدار اظهار داشت: در این چهل سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی آموزش و پرورش یکی از برترین دستگاه‌ها  بود. و کسانی مانند شهید بهشتی، باهنر و مرحوم کرباسچی و اسلامی و…در آن فضای ضد دینی ورود پیدا کردند. وی گفت تربیت دینی مختص کتابهای دینی نیست بلکه پرورش فکر و عقلانیت است. و در کنار دین ایمان واقعی و ضد ریا است؛ چرا که ایمان به انسان جسارت و شجاعت می‌دهد تا در مقابل یک نظر و فکر غلط بایستد و استدلال کند.

حجه الاسلام ذوعلم خاطر نشان کرد دین شامل: علم، آگاهی، بصیرت، معرفت و انواع علوم است، بنابر این زمانی آموزش و پرورش ما دینی خواهد شد که در بعد علمی و اخلاقی پیشتاز شود. این ۵ عنصر سفارش اکثر علمای ما است، و به گفته مقام معظم رهبری  اولین عرصه برای تبدیل شدن به یک جامعه فکور پیشرفت فکر است .

وی گفت: سازمان قلب و مغز آموزش و پرورش است اگر بخواهیم راهبردها را مشخص کنیم باید سازمان در کنار آموزش و پرورش حرکت کند نه در دل آن.

ذوعلم افزود: خوشبختانه در این دوره سازمان به جایگاه و اقتدار واقعی خود رسیده و باید محتوا پیدا کند و بدست آوردن محتوا در گرو تفکر، ایمان و علم است.

ایشان یادآور شد سازمان باید یادگیرنده، فکور، عاقل، اندیشمند و دارای ایمان و تقوای سازمانی و به دور از تکبر باشد.

همچنین باید از جایگاه تواضع، مشارکت فعال، باز بودن درهای سازمان و به دور از جناح بندی برخوردار باشد.