حال خوش خانواده با کتابخوانی 

آیین اختتامیه مسابقه بزرگ کتابخوانی «ماه درآب» بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۶ آذرماه در سالن اجتماعات انتشارات مدرسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه؛ این مسابقه به مناسبت سوگواری سالار شهیدان حضرت ابا‌عبدالله الحسین (علیه السلام) در ایام ماه محرم و صفر از ۱۶ مهرماه آغاز شد و در روز ۳۰ آبان ماه به اتمام رسید. به همین مناسبت مراسم اختتامیه‌ای با حضور مدیرعامل انتشارات مدرسه و مدیران داخلی ،برندگان و خانواده‌هایشان برگزار شد.

در ابتدای مراسم اختتامیه مدیرعامل انتشارات مدرسه گفت:« افتخار بزرگیست میزبانی از کسانی که به دنیای کتاب و دانایی پا گذاشتند. تمام کسانی که با کتاب و کتابخوانی محشورند و از کتاب و کلمه برای ارتقاء سطح ذهن و توانایی عقلی خودشان بهره می‌گیرند قطعا جزء برندگان ما هستند و این برنده بودن مضاعف را تبریک عرض می‌کنم به  عزیزانی که امروز در خدمتشات هستم و امیدوارم این موفقیت پله‌ای باشد برای رسیدن به موفقیت‌های بعدی و بعدی و…

  

حمیدرضا شاه‌آبادی ضمن خبر دادن از برنامه‌های مشابه در آینده  ادامه داد:« انتشارات مدرسه  با توجه به رسالت و وظایفی که بر عهده‌اش گذاشته شده همیشه خودش را ملزم دانسته به برگزاری برنامه‌های متنوع تا توجه عمومی مردم را به خودش جلب کند و این امکان را فراهم کند تا همه آحاد مردم طعم شیرین کتابخوانی را بچشند. کتاب تجربه چکیده بشر است و این چکیده‌ی تجربه‌ها سینه به سینه و نسل به نسل منتقل می‌شود و آن چه که باعث می‌شود بشر امروز حداقل در ظاهر با بشر هزار سال قبل فرق داشته باشد کتاب است. کتابی که توانسته تجربه هر نسل  را به نسل بعدی منتقل کند.  و این امکان را فراهم کند که آزموده‌ها مجدداً آزموده نشوند. راه‌های رفته شده مجدداً پا خورده نشوند. در ایام سوگواری سالار شهیدان در ماه های محرم و صفر این توفیق را خدا به ما داد کتاب «ماه در آب» نوشته محمدرضا سنگری را به جامعه ایرانی معرفی کنیم و همه را به مطالعه آن دعوت کنیم. این موضوع انتقال تجربه بسیار واضح‌تر و روشن‌تر است. همه ما می‌دانیم که در واقعه عاشورا گروهی از بهترین بندگان خدا و شایسته‌ترین افراد زمین جان خود را فدا کردند تا کلام الهی و دین خداوند متعال زنده و پایدار بماند و از خدشه و لطمه دیدن دور نگه داشته شود. آنچه که باعث شده ما بعد از ۱۴۰۰ سال همچنان درباره این موضوع صحبت می کنیم انتقال پیام عاشورا است که سینه به سینه و نسل به نسل منتقل شده و امروز به ما رسیده است. اگر سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (علیه‌السلام) و یارانشان جان خودشان  را فدا کردند خواهر بزرگوارشان پیامشان را منتقل کردند. از خطبه آتشینی که در دربار یزید قرائت کردند مفهوم عاشورا در قالب کلمه قرار گرفت و این کلمه بعد‌ها مکتوب شد و سینه به سینه و دست به دست به دست ما رسید و ما امروز هم با پیام عاشورا آشنا هستیم. بنابر این خیلی خوب میتوانیم درک کنیم که یک  کتاب چطورمی‌تواند چکیده یک تجربه و یک اتفاق بزرگ باشد و ما را اگاه کند و از یک فداکاری بزرگ و از یک تلاش ارزشمند  که قطعاً تا همیشه تاریخ زنده خواهد بود وهمچنان نسل به نسل منتقل خواهد شد و قطعاً یکی از راه های انتقالش یا شاید بتوان گفت اصلی‌ترین راه انتقالش کتاب خواهد بود و همه باید تلاش کنیم هم در این زمینه بنویسیم و هم بخوانیم».

جمعی از شرکت کنندگان ما دانش‌آموزان بودند اما آنچه که بیش از همه جای خوشحالیست حضورفعال خانواده کتابخوان دراین مسابقه بود. در بین شرکت کنندگان خانواده‌ای حضور داشتند که همگی  برندگان مسابقه بودند.  مادر خانواده گفت:« خانواده ما از این مسابقه چهارتا جایزه برده. خودم، همسرم و پسرم بن تخفیف کتاب و دخترم نفر اول شده. خیلی خوشحالم که کتابخوانی دسته جمعی ما جواب داد نه برای جایزه. این اتفاق نشان داد که کتاب هم می‌تواند ما را دور هم جمع کند. حقیقتش این است روزی که از انتشارات مدرسه با ما تماس گرفتند روز بسیار قشنگی بود. تک تک اعضای خانواده که وارد منزل می‌شدند خوشحال از این بودند که با آن‌ها تماس گرفته شده و برنده اعلام شدند بدون این که بدانند جایزه‌شان چیست. باورمان نمی‌شد من اشک می‌ریختم مثل همین الان. آن شب حالمان خیلی خوب بود».

در پایان به سه نفر ازبرگزیدگان جوایز و تندیس، و به ده شرکت کننده به قید قرعه‌ بن خرید کتاب توسط مدیر عامل اهداء شد. مصاحبه صوتی با هر یک از برندگان را در قسمت رسانه‌ای به اشتراک گذاشته‌ایم.

لیست برندگان:

نفر اول: زهرا صادق‌زاده قمصری

نفر دوم: فهیمه معصوم‌زاده

نفر سوم: رومینا‌سادات طباطبایی

 ده نفری که به قید قرعه بن تخفیف کتاب برنده شدند.

خانم نجمی- صادق‌زاده- صادق‌زاده- مریم نصرتی- نرگس بدیمه- باران تاجیک- علی نیکخواه-