مدیرکل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی در دومین جشنواره دانایی توانایی؛
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش در دومین جشنواره دانایی توانایی از وجود ۱۱۶ میلیون جلد کتاب در کتابخانه‌های مدارس خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علی رمضانی در هفته کتاب و در دومین جشنواره دانایی توانایی که در سالن قلم کتابخانه ملی برگزار شد، اظهار کرد: اگر کتاب و کتاب‌خوانی در مدارس احیا نشود مطمئناً این فرهنگ در جامعه نیز نهادینه نمی‌شود.

وی بودجه اختصاص‌یافته به موضوع کتاب و کتاب‌خوانی را ناکافی دانست و افزود؛ ۵۰۰هزار نفر در مسابقات کتاب‌خوانی در سال تحصیلی گذشته مشارکت کردند هرچند این آمار نسبت به آمار کل دانش آموزان رضایت‌بخش نیست اما نسبت به سال قبل آن حدود ۲۰۰هزار نفر افزایش داشته است و این آمار امیدوارکننده است.

رمضانی تصریح کرد: در آبان ماه سال قبل کارگروه ویژه‌ای در اداره کل فرهنگی باهدف انتخاب کتب مناسب برای دانش آموزان تعیین شد تا با کمترین خطا کتاب مناسب را در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

وی با تشریح مراحل مختلف مسابقه کتاب از مدرسه تا مرحله کشوری گفت: امروز و در حاشیه این جشنواره نویسندگان کتاب‌های منتخب برای مسابقات با دانش‌آموزان دیدار می‌کنند و دانش آموزان از نزدیک با آن‌ها گفتگو می‌کنند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی خاطرنشان کرد: هر دانش‌آموز شرکت‌کننده در مسابقه کتاب باید سفیری باشند در مدرسه تا همسالان خود را به مطالعه ترغیب کند.

وی از وجود ۱۱۶میلیون جلد کتاب در کتاب‌خانه‌های مدارس خبر داد و اظهار کرد: کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های مدارس نیازمند بازبینی و سامان‌دهی است. متن کامل خبر در لینک زیر:

http://www.medu.ir/fa/news/item/735653