با حضور وزیر آموزش‌وپرورش صورت گرفت؛

 با حضور وزیر آموزش‌وپرورش، تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت آموزش‌وپرورش و سازمان ملی استاندارد منعقد گردید.

به گزارش  روابط عمومی انتشارات مدرسه، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش،سیدمحمدبطحایی صبح امروز در سازمان ملی استاندارد ضمن امضای تفاهم‌نامه همکاری با سازمان ملی استاندارد اظهار کرد: با امضای تفاهم‌نامه امیدواریم که تبادل تجربیات بین دو دستگاه بیش از گذشته فراهم شود.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین مواردی که با استاندارد ارتباط گسترده‌ای دارد موضوع کیفیت است و وقتی بر روی خدمات و کالایی علامت استاندارد را می‌بینیم به معنای برخورداری آن کالا و خدمت از کیفیت لازم است.

بطحایی خاطرنشان کرد: علامت و تائید سازمان استاندارد، اطمینان به مصرف‌کننده می‌دهد که خدمت یا کالا دریافتی دارای کیفیت موردقبول و انتظار است.

وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه آموزش‌وپرورش ازجمله خدماتی است که به جامعه ارائه می‌شود، گفت: در سال‌های اخیر که پیشرفت آموزشی کشور در جنبه‌های کمی به حد قابل رضایت‌بخش رسیده است به بخش کیفی توجه بیشتری می‌شود و خوشبختانه امروز ازنظر کیفیت، یکی از نظام‌های آموزشی موفق منطقه راداریم.

وی در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر پوشش تحصیلی دانش آموزان در دوره آموزش عمومی شاخص خوبی دارد و پوشش تحصیلی دختران که در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی عدد کمی داشت به نسبیت جنسی ۵۹به ۴۱نزدیک شده است و امروز در برخی از مناطق کشور مدارسی داریم که حتی با حضور یک دانش‌آموز و یک معلم تحت پوشش قرارگرفته‌اند.

بطحایی با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تلاشی که صورت گرفته، در موضوع کیفیت موفقیت‌هایی به دست آورده‌ایم، اظهار کرد: موفقیت در جنبه کمی ما را به ارتقای کیفیت رساند و چون حق جامعه است که آموزش باکیفیت داشته باشد، بنابراین باید خدمات آموزشی بتواند شاخص‌های کیفیت و استاندارد را داشته باشد.

وی تصریح کرد: از اوایل دولت یازدهم و مشخصاً از سال ۹۳در آموزش‌وپرورش موضوع کیفیت و تعالی مدرسه موردتوجه قرار گرفت و بر اساس سند تحول بنیادین با اجرای برنامه تعالی مدرسه تلاش کردیم خدمات مدرسه را به سطح استاندارد نزدیک کنیم و خوشبختانه امسال آموزش‌وپرورش گواهینامه و جایزه ملی کیفیت را از سوی سازمان ملی استاندارد دریافت کرد.

وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه در سال گذشته ۲۷هزار مدرسه تحت پوشش این طرح قرار گرفت، تأکید کرد: امیدواریم در سال جاری تعداد مدارس تحت پوشش طرح تعالی در کشور به ۴۵هزار مدرسه برسد و با اجرای طرح تعالی بتوانیم در مدارس شاخص‌های کیفیت را متناسب با استانداردهای لازم پیگیری کنیم.

بطحایی عنوان کرد: از امسال نتیجه کیفیت باید به‌طور مستمر در دید مخاطب و مشتریان قرار بگیرد و اولیای دانش‌آموز بتواند به‌طور مستمر و مدام، مدرسه فرزند خود را رصد کند و ببینند کدام شاخص‌ها کیفی را دارد.

وی با اشاره به اینکه حلقه مفقوده در نظام آموزش‌وپرورش عدم حضور نظام رقابتی سالم و مثبت و مؤثر بین مدارس است، گفت: تا زمانی که نظام رقابتی مؤثر نباشد مدارس برای تعالی شاخص‌های کیفیت تلاشی نمی‌کنند و در سال جاری مقدمات فضای رقابتی مؤثر بین مدارس را فراهم می‌کنیم تا اولیای دانش آموزان بر اساس سامانه‌ای که طراحی‌شده است کارکرد مدرسه را ببیند و رتبه آن را پیگیری کنند و جایگاه مدرسه را بدانند. متن کامل در لینک زیر:

http://www.medu.ir/fa/news/item/735017

 

برچسب ها: