«راه‌های تقویت خواندن، نوشتن و املاء ۲» منتشر شد

8 ماه پیش

کتاب کار فارسی دوم دبستان با نام « راه‌های تقویت خواندن، نوشتن و املاء ۲» بر اساس آخرین تغییرات کتاب‌های درسی فارسی توسط انتشارات مدرسه منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه؛ این کتاب با هدف کسب مهارت و تقویت دانش‌آموزان در زمینه‌های خواندن، نوشتن، رونویسی و املا طراحی و تألیف شده است . علاوه برموارد ذکر شده، فعالیت‌ها و تمرین‌های این کتاب به تقویت و پرورش فرایندهای اساسی یادگیری از جمله : حافظه، دقّت و توجّه، تمرکز، هماهنگی، سرعت عمل و مهارت‌های دست ورزی می‌پردازند.
کتاب «راه‌های تقویت خواندن، نوشتن و املاء ۲» به لحاظ شکل و محتوا از تنوع فراوانی برخوردار است و فعالیت‌ها طبق مطالب درسی و بر اساس توالی‌ آموزشی در نظر گرفته شده است.

بنابراین گزارش؛ کتاب کار فارسی دوم دبستان که از هفده درس تشکیل شده است توسط آزیتا محمود‌پور نوشته و جمع‌آوری شده است. محمود‌پور که پیشتر هم با انتشارات مدرسه همکاری داشته تاکنون هفت جلد کتاب در این انتشارات به چاپ رسانده که هر کدام به نوبه خود از پر مخاطب‌ترین کتاب‌ها محسوب می‌گردند. بنا به گفته محمودپور؛« این کتاب براساس فرآیندهای روان‌شناختی پایه تنظیم شده است. فرآیندهایی از قبیل : دقت و توجه ،تمرکز ، حافظه،حل مسئله، مهارت‌های ادراکی،مهارت‌های دست ورزی ، هماهنگی حرکتی، پیش بینی و برنامه ریزی حرکتی، سازماندهی دیداری –حرکتی ، تصمیم گیری و سرعت‌عمل که اغلب دانش‌آموزان در مواجهه با موارد تحصیلی و آموزشی دچار ضعف بوده و این کتایب می‌تواند تاثیرات مستقیمی در فراگیری آموزش‌های استاندارد و رسمی این گروه هدف داشته باشد. بنابراین هدف از تألیف این بوده که فرآیندهای مهم یادگیری دروس در پایه‌های مختلف بر این مبنا تنظیم گردد و تمام این فرآیندها در هر درسی گنجانده شود.سعی شده است در هر درس بر اساس فرایندهای موثر یادگیری تمرین و فعالیت‌ها به شیوه متنوع ارائه گرد».

کتاب«راه‌های تقویت خواندن، نوشتن و املاء ۲» در ۱۵۰ صفحه و با قیمت ۲۵۰۰۰ تومان در فروشگاه‌های سراسرکشور و همچنین در فروشگاه مجازی انتشارات مدرسه به آدرس enma.ir موجود است.

 

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه