پیام وزیر آموزش و پرورش به یادواره ۳۶۰۰۰ شهید دانش آموز و شهید فهمیده

9 ماه پیش

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه؛به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آوزش و پرورش، متن پیام سید محمد بطحایی به شرح زیر می باشد:

باسمه تعالی

سلام و صلوات خدا و رسول او بر ارواح طیبه ی شهیدان والامقام به ویژه دانش آموزان شهید؛ نونهالان و نوجوانانی که پایه های عزت و افتخار انقلاب اسلامی را متعهدانه بر شانه های علم و عمل خویش استوار ساختند.

درود بر ظفر آفرینان همیشه جاوید دانش آموز که در میان خیل عظیم شهیدان، به قلم سرخ شهادت و شهامت، بالاترین معدل خلوص را در کارنامه ی درخشان مدرسه ی عالم آفرینش به نام مبارک خویش رقم زدند.

شاگردان مکتب روح الله که در مدرسه ی شهادت، جانانه مشق عشق نمودند و مسیر ملک و ملکوت را یک باره در نوردیدند. فهمیده مسلکانی که خدا باورانه پرچم اعتلای ایران اسلامی را در سپیدهی سحری جاودانه بر بلندای ابدیت به اهتزاز در آوردند.

بدون شک ۳۶ هزار لاله ی به خون خفته ی دانش آموز، عظیم ترین پشتوانه ی توسعه ی معرفتی و معنوی جامعه و الگوهایی بی مانند برای دانش آموزان امروز و آینده ی این سرزمین اند.

امروز نیز باید با الهام از حضور تحول آفرین دانش آموزان در شکل گیری انقلاب و پیروزی در دفاع مقدس، زمینه های بروز و ظهور توانمندی این سرمایه های بی بدیل در عرصه های علمی، آموزشی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی ، ورزشی و فناورانه فراهم شود زیرا تعالی و پیشرفت همه جانبه ی کشور مرهون حضور آگاهانه و پرنشاط دانش آموزان، این همیاران همیشه در صحنه و همراهان بیدار و سرزندهی دولت و ملت بوده است.

برگزاری یادواره شهدای دانش آموز می تواند نقشی اثر گذار در انتقال و تبیین اندیشه های علمی و عملی دانش آموزان شهید به دانش آموزان امروز و آینده داشته باشد و این امر مبارک مقوم فرهنگ مقاومت و ایثار در سایه سار معرفت آموزی و نویدبخش آینده ای روشن و روشنگر برای تعالی این سرزمین است.

چشم امید من به دستان کوچک، اندیشه های سترگ و دل های حماسه آفرین شماست. با توکل به ذات اقدس الهی و استمداد از ارواح مقدس شهدای دانش آموز؛ مدبرانه و امیدوارانه برای عزت، پیشرفت، امنیت، سربلندی و سرفرازی میهن عزیزمان بکوشید.

 

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه