دانش آموزان با دشمنی‌های آمریکا علیه ملت ما آشنا شوند

وزیر آموزش‌وپرورش در آیین نواختن زنگ استکبارستیزی مطرح کرد: دانش آموزان تاریخ انقلاب اسلامی را در چهل سال گذشته مطالعه کنند تا با دشمنی‌هایی که آمریکا علیه ملت ما روا داشته است، آشنا شوند.
به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سیدمحمد بطحایی در آیین نواختن زنگ استکبارستیزی که صبح امروز در دبیرستان پسرانه شهید عبدالی منطقه ۶شهر تهران برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به‌ویژه شهدای دانش‌آموز و تبریک روز دانش‌آموز، اظهار کرد: در طول جریان انقلاب اسلامی جامعه دانش‌آموزی حدود ٣۶هزار دانش‌آموز شهید تقدیم ملت ایران کرده است که در کنار این دانش آموزان شهید، پنج هزار معلم شهید هم داشته‌ایم که این تعداد معلم شهید افتخار جامعه فرهنگیان است.

بطحایی با اشاره به صفات رذیله تکبر و استکبار گفت: با این صفات زشت آدم از بهشت رانده شد و این صفات به این معنا است که فرد متکبر برای منافع بیشتر خود به دیگران ظلم می‌کند و اگر امروز ایران نماد بسیار خوبی برای استکبارستیزی با آمریکا است به‌این‌علت است که هر جا ظلمی می‌شود آمریکا برای کسب منافع خودش مستقیم و غیرمستقیم در آنجا بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر دانش آموزان هم سن و سال شما در فلسطین و افغانستان و دیگر کشورها بابت ظلم و ستم درخون خود می‌غلتند به خاطر آمریکا و سردمداران است.

وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه آمریکا به‌عنوان نماد استکبار در جهان شناخته می‌شود، تصریح کرد: تمام کسانی که دلشان برای انسانیت می‌تپد آمریکا را در حد اعلا دارای صفت زشت تکبر می‌دانند که خودش را شایسته‌تر از همه می‌داند و به همین دلیل آمریکا در جهان دشمن اصلی انسانیت و بشریت است.

بطحایی تأکید کرد: از شما دانش آموزان می‌خواهم در دوران تحصیل خود، تاریخ انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته پس از پیروزی انقلاب اسلامی را مطالعه کنید و دشمنی‌هایی که آمریکا علیه ملت ما روا داشته را بخوانید و این دشمنی‌ها تا زمانی که صفت تکبر و خودخواهی در حاکمان آمریکا وجود داشته باشد، خاتمه پیدا نمی‌کند.

وی افزود: انشالله افرادی این‌که صفات رذیله رادارند سرافکنده شوند و مردم مستضعف پرچم آزادی و آزادگی را در جهان برافراشته نگه‌دارند.

وزیر آموزش‌وپرورش در پایان با اشاره به اهمیت و نقش بسیج دانش‌آموزی، اظهار کرد: بسیج دانش‌آموزی یکی از مهم‌ترین ارکانی است که پرچم‌دار استکبارستیزی است و همه وظیفه‌داریم در بالا نگه‌داشتن این پرچم تلاش کنیم و بسیج که پیام‌آور استکبارستیزی و مبارزه با ظلم و ستم است روز به‌روز پرچم و آرمانش برافراشته‌تر و پرفروغ تر باشد.