آثار جدی و اساسی با موضوع اربعین در قلمرو کودک و نوجوان نداریم

محمدرضا سنگری، به مناسبت هشتم آبان‌ماه، روز شهادت محمدحسین فهمیده و روز نوجوان، مطالعه کتاب «چهل روز عاشقانه» و «آفتاب در حجاب» را به نوجوانان پیشنهاد داد.

 به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه؛ محمدرضا سنگری در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به مناسبت هشتم آبان‌ماه، روز شهادت محمدحسین فهمیده و روز نوجوان، به آن‌ها مطالعه کتاب «چهل روز عاشقانه» را پیشنهاد داد و گفت: این روز با اربعین حسینی مقارن شده است و به این مناسبت من به آن‌ها مطالعه کتاب «چهل روز عاشقانه» را پیشنهاد می‌دهم.

آثار جدی و اساسی با موضوع اربعین در قلمرو کودک و نوجوان نداریم

سنگری در ادامه یادآور شد: حقیقت آن است که در قلمرو کودک و نوجوان کارهای جدی و اساسی با موضوع اربعین و عاشورا صورت نگرفته است و دلیل این حرف هم جایزه بنیاد دعبل است که ما در دوره قبلی که برگزار کردیم ضعیف‌ترین بخشش کودک و نوجوان بوده و کارهای اندکی در حوزه شعر و داستان داشته‌ایم.

این نویسنده درباره سایر آثارش با موضوع محرم نیز گفت: «ماه در آب» از آثار من با موضوع زندگی حضرت ابوالفضل عباس (ع) است که در انتشارات مدرسه به چاپ رسیده و من عنوان ماه در آب را از قمر بنی هاشم گرفته‌ام. در این کتاب از ولادت حضرت عباس (ع) تا شهادتش را در روایتی که در بقیع اتفاق می‌افتد، بیان کرده‌ام. در این کتاب مادر حضرت عباس (ع) برای دختر و پسر حضرت عباس (ع) داستان فرزندش ابوالفضل عباس (ع) و سه برادرش را توضیح می‌دهد و محور داستان حضرت ابولفضل و ویژگی‌های شخصیتی و اخلاقی و رفتاری آن شخصیت است. من علاقه زیادی به این کتاب دارم و آن را در کفن مادرم هم گذاشته‌ام. البته کتاب دیگری هم درباره حضرت عباس (ع) دارم به نام «ایستاده بر قله فضیلت‌ها» که از سوی شب شعر عاشورایی شیراز چاپ شده است.  متن کامل را در زیر بخوانید:

http://www.ibna.ir/fa/doc/shortint/266958