فرهاد حسن‌زاده از انتشار کتاب «گاه روشن گاه تاریک» با ویرایش جدید از سوی انتشارات مدرسه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه، فرهاد حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) : از انتشار کتاب «گاه روشن گاه تاریک» با ویرایش جدید خبر داد و گفت: این کتاب در سال ۱۳۷۵ از سوی انتشارات مدرسه منتشر شد و سه بار تجدید چاپ شد. اما بعد از آن با توجه به تغییر مدیریت و تغییر سیاست‌ها دیگر تجدید چاپ نشد. تا اینکه امسال با ویرایش جدیدی که انجام دادم و طرح جلد جدید منتشرشد.

کاندید جایزه جهانی هانس کریستین اندرسون افزود: داستان این کتاب به بچه‌هایی می‌پردازد که به خاطر شرایط زندگی مجبورند مدتی در خانه تنها بمانند و برای اینکه استقلال خود را حفظ کنند و از همسایه‌ها درخواستی نداشته باشند با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند و تبعاتی در پی دارد که آسان نیست.
به گفته حسن‌زاده، داستان «گاه روشن گاه تاریک» برمی‌گردد به پدرانی که برای کار به سرزمین‌های دیگر مهاجرت می‌کنند و خانواده‌های‌شان را با شرایط خاص نگهداری می‌کنند.
وی درباره پیام این کتاب نیز بیان کرد: این کتاب به همدلی و نزدیکی انسان‌ها به یکدیگر اشاره می‌کند و اینکه در مواقع بحرانی و ضروری این همدلی‌ها سبب می‌شود افراد احساس آرامش و امنیت کنند و به روحیه ما ایرانی‌ها و اینکه همسایه‌ها در سرنوشت همسایه‌هایشان بی‌تاثیر نیستند و در مواقع ضروری به کمک آنها می‌آیند، اشاره می‌کند. همچنین تلاش بچه‌های نوجوان در خانواده برای اثبات توانایی‌شان در شرایط بحرانی را به تصویر می‌کشد. لینک متن:

http://www.ibna.ir/fa/doc/shortint/263838