وزیر آموزش وپرورش در جلسه مشترک شورای آموزش و پرورش استان کرمان وائمه جمعه، فرمانداران و روسای ادارات استان گفت: نظام سنجش صلاحیت ها، نظام کنترل کیفیت مدارس، نظام انتخاب وانتصاب مدیران و تفویض اختیار چهار برنامه اصلی تحول است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، سید محمد بطحایی در سفر دو روزه به استان کرمان در جلسه مشترک شورای آموزش و پرورش استان کرمان وائمه جمعه فرمانداران  و روسای ادارات آموزش و پرورش استان اظهار کرد: دشمنی دشمنان جمهوری اسلامی در این روزها به اوج‌خود رسیده است و آنها تلاش می‌کنند احساس تعلق مردم به نظام را از بین ببرند بنابراین مسولین باید توجه داشته باشند با وحدت مثال‌زدنی این مشکلات را پشت سر بگذاریم و دشمن را نا امید کنیم.

وی ادامه داد: نباید آموزش‌ و پرورش را در وزیر خلاصه کرد بلکه همه باید توجه داشته باشند اینکه جامعه فردای ما چگونه است امروز در مدارس در حال شکل گیری و تعیین است.

وزیر آموزش و پرورش: از اول مهر هیچ مدرسه ای حق برگزاری مسابقات فردی را ندارد و همه رقابت‌ها باید به صورت گروهی باشد.

وی افزود: اصرار ما در آموزش وپرورش  تربیت است باید در مدرسه تعلق خاطر به کشور وجامعه را دانش‌آموزان یاد بگیرند وما باید در آموزش و پرورش به این نقطه برسیم.

بطحایی با اشاره به وجود بزرگانی مانند سردار سلیمانی  گفت: هرچند چنین بزرگانی از مدارس بیرون آمده اند اما باید شرایط مدارس به گونه ای باشد که بتواند افراد بزرگی را تربیت کند.

وی ادامه داد: اولویت بندی نیازها تنها در اختیار آموزش وپرورش نیست بلکه همه ارکان ها نهاد ها می‌توانند  اولویت های جامعه را تعیین کنند.

عضو کابینه تدبیر و امید با اشاره به سیاست های وزارت آموزش و پرورش اشاره و تصریح کرد:نظام سنجش صلاحیت ها ، نظام کنترل کیفیت مدارس ، نظام انتخاب وانتصاب مدیران و تفویض اختیار چهار برنامه وزارتخانه است که مراحل آزمایشی آن انجام شده  و به زودی در تمام کشور اجرا می‌شود.

وی حذف سختی کار را ناشی از رای دیوان محاسبات اعلام و عنوان کرد:  پس از سه سال مقاومت در برابر رای دیوان سرانجام ناچار به پذیرش شدیم اما با جدیت در حال پیگیری و رفع این مشکل هستیم.

 بطحایی در خصوص موضوع رتبه بندی معلمان  خاطرنشان کرد: به زودی پیش نویس رتبه بندی را به دولت  ارسال می کنیم  تا پس از ارائه به مجلس شورای اسلامی  و تصویب شدن آن را اجرایی کنیم.

وی افزود: رتبه بندی یعنی هرکه صلاحیت و شایستگی های بیشتری دارد از نظر مالی،  دریافتی بیشتری داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش در  پایان  گفت: تعدد آزمون ها دانش آموزان را بیچاره کرده،می خواهیم جلوی این فرآیند استرس زا و اضطراب آور  را بگیریم.

برچسب ها: