به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه؛ همایش تجلیل از مولفان کتاب درسی و نمایشگاه جانبی آن فردا یکشنبه ۳۰ مهرماه در مدرسه دارالفنون برگزار می شود. در این همایش ۶۰۰ الی ۷۰۰ مولف شرکت کرده اند، انتشارات مدرسه هم با ۱۳ عنوان کتاب که در ذیل آمده است در این همایش حضور دارد.

ردیف نام کتاب نام مؤلف سال انتشار مختصری از کتاب
۱ یادداشت‌های یک نویسنده امیرحسین فردی ۱۳۹۶ مجموعه‌ی ۵ جلدی است که به کوشش مریم فردی به رشته تحریر درآمده این نوشته‌ها گزیده سرمقالات فردی در ایامی است که مسئولیت کیهان بچه‌ها را برعهده داشت.
۲ اشکال سکونت در ایران زهره سادات عابدی ۱۳۹۵ مجموعه ۳ جلدی زندگی عشایری، روستایی و شهری در ایران است.
۳ این راه روشن است مریم پورسلطانی ۱۳۹۵ کتابی است جهت آموزش به اولیاء و مربیان
۴ کتاب جامع آزمایشگاه شیمی زهرا ارزانی، فریده سلطانی‌اصل، فهیمه روحی ۱۳۹۵ این کتاب که زیر نظر دکتر حسن حذرخانی به رشته تحریر درآمده است آزمایش‌هایی با مواد شیمیایی و وسایل آزمایشگاهی است که در دو قالب نمایشی و کمی طراحی شده است.
۵ آموزش فیزیک با رویکرد پدیده‌محور روح‌الله خلیلی‌بروجنی، مریم عباسیان ۱۳۹۶ کتاب ترجمه شده و بر مبنای یادگیری پدیده‌محور یعنی مشاهده‌ی پدیده‌های جهان به رشته تحریر درآمده است.
۶ دهخدا نقی سلیمانی ۱۳۹۵ از مجموعه قطره و دریا است.
۷ پروین اعتصامی محسن فرجی ۱۳۹۵ از مجموعه قطره و دریا است.
۸ حضرت یوسف ناصر نادری ۱۳۹۶ از مجموعه قصه‌های بهشتی که به روایت نو و تصاویری جذاب، کودکان را با زندگی پیامبران آشنا می‌سازد.
۹ انتخاب چشم‌انداز، انتخای مسیر، انتخاب رشته سید علی ابطحی ۱۳۹۵ تفکر هدفمند و استراتژیک در زندگی شغلی و تحصیلی و همچنین نقش این امر در موفقیت افراد می‌تواند تأثیر بسزایی داشته باشد. این کتاب در جست‌وجوی چشم‌انداز و مسیر با انتخاب رشته تحصیلی درست در دانش‌آموزان است.
۱۰ تمدن روم باستان محمدعلی علوی‌کیا ۱۳۹۵ از مجموعه تمدن‌های بزرگ جهان
۱۱ ایران در عصر قاجارها زهرا مروتی ۱۳۹۵ از مجموعه تمدن‌های بزرگ جهان
۱۲ هم‌بازی با ریاضی صفوری آذری ۱۳۹۵ کتابی است برای کودکان که در آن از طریق بازی‌های آموزشی مفاهیم ریاضی را به کودک آموزش می‌دهد.
۱۳ فکرینه دکتر معصومه نجفی‌پازوکی، ثریا علی‌محمدزاده، معصومه ابراهیمی ۱۳۹۵ در مجموعه کتاب‌های فکرینه فعالیت‌ها در جهت گسترش واژگان کودک است.