در آستانه‌ی میلاد امیرالمومنین علی (ع) انتشارات مدرسه کتاب «گامی در مسیر آشنایی با نهج‌البلاغه» به قلم علیرضا صادقی‌میاب را منتشر کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی انتشارات مدرسه، این کتاب حاوی نکات مهمی راجع به چگونگی خواندن نهج‌البلاغه، و با اشاراتی به خطبه‌ها و نامه‌های حضرت است.
در بخشی از این کتاب میخوانیم که: «عالی‌ترین نیاز فطری بشر نیاز به خدا، شناخت و عبادت اوست. در خطبه اول، ضمن اشاره به این امر مهم، ابتدا به عجز انسان از شناخت خدا اشاره شده و سپس راه حل رفع این عجز، شناخت دین و عمل به دستورات آن، معرفی گردیده است….
یکی از بخش‌های حیرت‌انگیز این خطبه بحث درباره‌ی فرشتگان و شگفتی خلقت آنها است. در این زمینه موضوعاتی مطرح شده که بیان آن جز توسط امامی که از منبع غیب بهره‌مند شده باشد، از هیچ کس دیگری ساخته نیست.»
کتاب در ۳ بخش که بخش اول و دوم هر کدام مشتمل بر ۶ فصل و بخش سوم در ۵ فصل تدوین شده است. بخش نخست عمدتاً راجع به کتابشناسی، شرح‌ها و تفسیرها، شارحان بخصوص سید رضی و ترجمه میپردازد؛ در بخش دوم اشاراتی به محتوای نهجالبلاغه میکند؛ و در بخش نهایی آنچه از نهجالبلاغه میتواند میراث بشریت باشد عرضه شده است.
این کتاب در ۲۱۶ صفحه برای نخستین بار و با قیمت ۲۵۰،۰۰۰ ريال توسط انتشارات مدرسه به چاپ رسیده است.