به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری انتشارات مدرسه، کتاب «کودکان چگونه زبان می‌آموزند» نوشته‌ی ویلیام اوگریدی برای نخستین مرتبه با ترجمه‌ی دکتر معصومه نجفی‌پازکی  و دکتر ویدا رحیمی‌نژاد توسط انتشارات مدرسه منتشر شد. کودکان، سه سال بعد از تولد هزاران کلمه را فرا می‌گیرند. آن‌ها یاد می‌گیرند چطور جملات مرکب بسازند، معنای آن‌ها را درک کنند، و همچنین بر نظام آوایی زبانشان تسلط پیدا کنند.

این کتاب حاوی نکات بسیاری در خصوص زبان و شکل‌گیری آن در کودکان است. اینکه کلمات چگونه شکل می‌گیرند، چگونه ترکیب می‌شوند، معنای کلمات و جملات چگونه توسط کودکان فراگرفته می‌شود، و نظام ‌آوایی چیست، تمام آن چیزی است که در کتاب مورد اشاره قرار گرفته است.

همانطور که لودویگ ویتگنشتاین، فیلسوف نامدار اتریشی قرن بیستم، می‌گوید: «وسعت زبان من، وسعت دنیای من است»، به اعتقاد وی زبان ذاتاً سرشت تصویری دارد و ساختار عالم، ساختار زبان را تعیین می‌کند؛ از این‌رو هرچه این زبان گسترده‌تر و بزرگ‌تر باشد دنیای انسان نیز فراخ‌تر و عظیم‌تر است. کودکان با یادگیری زبان و ترکیب کلمات و جملات به‌سوی دنیایی بزرگ‌تر گام برمی‌دارند. در واقع واقعیت عالم و تصویری که کودکان از عالم دریافت می‌کنند، ساختار زبانی و معنایی فهم آن‌ها را شکل و سامان می‌دهد.

کتاب «کودکان چگونه زبان می‌آموزند» در ۲۶۴ صفحه چاپ و اکنون در اختیار مخاطبان خود قرار دارد.