هشت عنوان از کتاب‌های انتشارات مدرسه در بخش رسانه، پیش دبستانی، آموزشی، اقتباس و… به مرحله پایانی نوزدهمین جشنواره کتاب رشد راه پیدا کرد.
به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه؛ هیأت داوران جشنواره کتاب رشد پس از بررسی آثار ارائه شده از طرف انتشارات مدرسه کتاب‌های «اسکرچ»، «دانش‌نامه صحیفه سجادیه»، «ضحاک ماردوش»، «همه چیز از رویا شروع می‌شود»، «سواد خبری»، «الفبای بازی؛ همگام با اوان کودکی»، «گنج خرگوش ناقلا» و «آموزش نوشتار توصیفی» را برای مرحله ارزیابی و رقابت با آثار دیگر ناشران معرفی کرده‌اند.
معرفی کتاب‌ها:
اسکرچ؛ یک زبان برنامه‌نویسی تصویری است که با یاد‌گیری آن می‌توانید در یک محیط جذاب و به زبان فارسی با اصول برنامه‌نویسی آشنا شوید. این کتاب توسط هما ملک نوشته شده است.
سواد خبری؛ با این کتاب مخاطبان می‌توانند در انتخاب و ارزیابی خبر توانمند شوند. سواد خبری نوشته سید غلامرضا فلسفی و مریم سلیمی است.
دانشنامه صحیفه سجادیه؛ مشتمل بر ۳۵۰ مقاله کوتاه، متوسط، بلند و مفصّل است که موضوعات متعددی همچون شخصیت‌های تاریخی مرتبط با صحیفه، اسناد و راویان، مستدرکات، مترجمان و شارحان و بیشتر از همه موضوعات معرفتی و تربیتی برگرفته از نیایش‌های امام علی‌بن الحسین (ع) را در خود جا داده است. این کتاب به همت جمعی از مولفان زیر نظر حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محی‌الدین بهرام محمدیان نوشته شده است.
گنج خرگوش ناقلا؛ پنجمین جلد از مجموعه «خودم داستان می خوانم» است که توسط مهدی ضرغامیان به رشته تحریر در آمده است. این کتاب شامل پنج داستان همراه با مجموعه‌ای از تمرین‌های متنوع است که به افزایش مهارت‌های خواندن، نوشتن، شنیدن و سخن گفتن کودکان کمک می‌کند.

ضحاک ماردوش؛ اقتباسی از شاهنامه با روایت هفت راوی از داستان ضحاک فرزند امیری نیک سرشت و دادگر به نام مرداس است که توسط آتوسا صالحیان با هدف آشنایی نوجوانان به داستان‌های شاهنامه به نگارش در‌آمده است.
الفبای بازی؛ همگام با اوان کودکی؛ با هدف هدایت و راهنمایی مربیان مراکز پیش دبستانی در زمینه اهمیت و ضرورت بازی برای کودکان منتشر شده است. این کتاب با نمونه‌هایی از بازی‌های جسمانی، آموزشی و مهارتی ویژه نو‌آموزان دوره پیش دبستانی توسط سعیده بهادرزاده و جمیله جنتی فیروزآبادی تدوین گردیده است تا مربیان پیش دبستانی راهنمایی برای هدایت نوآموزان داشته باشند.

همه چیز از رویا شروع می‌شود؛ مبنی بر چگونگی فرایند برنامه‌ریزی برای کسب موفقیت در زندگی منتشر شده است. حسین بیدختی درکتاب«همه چیز از رویا شروع می‌شود» به روش کاملاً مهندسی شده راه‌های تحقق بخشی به رویاها را در مراحل مختلف زنگی مطرح کرده است.
آموزش نوشتار توصیفی؛ رویکردی کاملاً مهارتی دارد تا فراگیران بدون مقدمه و هراس درگیر نوشتن شوند. کتاب «آموزش نوشتار توصیفی» به قلم محمد دهریزی با هدف مهارت نگارشی برای نوشتن متن توصیفی منتشر شده است.
مراسم اختتامیه نوزدهمین جشنواره کتاب رشد ۳۰آبان ماه۱۴۰۰ در مدرسه دارالفنون برگزار می‌شود.