انتشارات مدرسه با هدف شناساندن جایگاه اجتماعی و منزلت معلمان کتابی با همان عنوان برای دست اندرکاران فرهنگی و دانشجویان حرفه معلمی منتشر و روانه بازار نشر کرد.
به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: یکی از ارکان اصلی آموزش و پرورش معلمان هستند که می‌توانند نقش بسزایی در تربیت و آموزش داشته باشند. اما این نقش مستلزم ان است که معلمان از منزلت و پایگاه اجتماعی شایسته‌ای برخوردار باشند.
معلمی که از پایگاه اجتماعی بالا برخوردار است، می‌تواند الگویی مناسب برای دانش‌آموزان باشد. بر اساس مطالعات انجام گرفته در کشورهایی که معلمان از پایگاه اجتماعی بالایی برخوردارند و شمار داوطلبان این شغل بیشتر از مشاغل دیگر است دانش آموزان از نظام اموزشیِ پیشرفته بهره می‌برند. همچنین تحقیقات نشان می‌دهد که تقریبا در تمام کشورهای اروپایی معلمان از پایگاه اجتماعی بالایی برخوردارند.
بر این اساس انتشارات مدرسه کتاب «شاخص‌های جهانی پایگاه اجتماعی و منزلت معلمان» با ترجمه کیومرث فلاحی را منتشر کرده است. این کتاب گزارشی تحقیقی در خصوص شاخص‌های پایگاه اجتماعی و منزلت معلمان در جهان است که توسط بنیاد معتبر پژوهشی وارکی جمز به انجام رسیده است. این پژوهش نمونه اماری ۲۱ کشور در سراسر جهان است که تعدادی از آنها مانند فنلاند ، ژاپن، و سنگاپور در ردیف نظام‌های آموزشی برتر و پیشرفته به شمار می‌آیند و بعضی دیگر از این کشورها مانند ترکیه و مصر که به لحاظ شرایط اجتماعی و فرهنگی به جامعه نزدیک تر هستند.
این کتاب با ۷۲ صفحه رنگی در فروشگا ه های سراسر کشور در دسترس علاقمندان قرار دارد.