به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: ادبیات کلاسیک همواره مورد توجه بوده است. بازآفرینی از ادبیات کلاسیک نیز باعث شده است نوجوانان و کودکان هم توجه خاصی به این گونه‌ی ادبیات داشته باشد. ادبیاتی که منبع الهام بسیاری از نویسندگان از جمله بورخس، گوته وغیره بوده است.

چرا باید بخوانیمشان، بسیاری را از کودکی شنیده‌ایم؟
بین شنیده و خوانده فرق بسیاراست. خواننده باید آن چیزی را بفهمد که نویسنده از خودش باقی می‌گذارد. گفتار، انگیزه به وجود می‌آورد تا فرد بخواند. پس باید خودمان بخوانیم.

«سیمرغ» برگرفته از منطق الطیر عطار نیشابوری، بازنویسی مرجان فولادوند و تصویرگری محمد بررنگی امکان خواندن به گروه سنی ۱۵ سال به بالا را به ادبیات کلاسیک می‌دهد. این کتاب تاکنون توانسته است برگزیده تصویرگری جایزه شارجه امارات متحده عربی ۲۰۱۹ شود. همچنین در لیست فهرست کلاغ سفید؛ کتابخانه بین المللی کودکان مونیخ و به تازگی به نمایشگاه تصویرگری کنکور نامی کره جنوبی راه پیدا کند.

بنابر این گزارش؛ مسابقه تصویرگری کنکور نامی نو برای اولین بار از طرف جشنواره کتاب کودک«جزیره‌ی نامی»(کره جنوبی) در سال ۲۰۱۳ برگزار شد. هدف از این جشنواره تشویق تصویرگران به آفرینش کتاب‌های تصویری با ارزش برای کودکان است.