کتاب صوتی«ابن بطوطه» با صدای حامد حشمی از طرف انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: کتاب «ابن بطوطه» از مجموعه «فرزانگان» است که برای آشنایی نسل نوجوان و جوان به زندگی محمد بن عبدالله بن محمد بن بطوطه معروف به ابن بطوطه؛ پژوهشگر اسلامی، حقوقدان، کاشف و گیتا شناس چاپ و منتشر شده است.

ابن بطوطه در شهر طنجه سال ۷۰۳ در مراکش زاده شد. ابن بطوطه را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین جهان‌گردان تاریخ بشری به شمار آورد. این جهان‌گرد نامی مراکشی چهار یا پنج بار به ایران سفر کرد و در همگی سفرهای خاورزمین خود از زبان فارسی برای ارتباط با غیرعرب‌ها بهره برد. سفرنامه ابن بطوطه از کتاب‌های باارزش جغرافیایی سده‌های میانه است. آرامگاه ابن بطوطه در تپه‌ای مهجور مشرف به ساحل مدیترانه‌ای شهر طنجه (تنگه) مراکش است.

بخشی از متن کتاب

خدمتکار که مبهوت شده بود، بازگشت. او تا وقتی که صدای پایش از بالای کوچه و پله‌ها می‌آمد، همچنان با بهت به پشت سر خود نگاه می‌کرد و می‌رفت.  قطره‌های اشک در چشمان ابن بطوطه جریانی ساخته بودند و او می‌دانست که از روشنایی است و نه گریه. همان‌جا زانو زد و گفت: «شکر خدایی را که همیشه و همواره بندگان خود را به نوازش زنده نگه می‌دارد.

بنابراین گزارش: مجموعه فرزانگان با نگاهی به بخشی از زندگی‌نامه مشاهیر و شخصیت‌های سده‌های پیشین  توسط نویسندگان متعددی نوشته شده و در انتشارات مدرسه به چاپ رسیده است.

کتاب صوتی «ابن بطوطه» به مدت زمان   ۰۱ ساعت ۰۸ دقیقه با همکاری شرکت آوانامه تولید و منتشر شده است برای تهیه این اثر می‌توانید به اپلیکیشن آوانامه مراجعه کنید.