کتاب«مهربان‌تر از باران» نوشته افسانه موسوی گرمارودی با هدف آشنایی نوجوانان با زندگی امام رضا (ع) از طرف انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد. 

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: زندگانی حضرت امام رضا (ع) پر از لحظات نورانی و شگفت‌انگیز است که دل شیفتگان را می‌برد. تاکنون از زندگی هشتمین امام (ع) حکایت‌های زیادی به چاپ رسیده است که هر کدام به نوبه خود خواندنی هستند. از جمله این حکایت‌ها می‌توان به سی‌ویک حکایت از زندگی امام رضا (ع) اشاره کرد که در قالب کتاب «مهربان‌تر از باران» منتشر شده است. « اوکه خشنود بود و راضی»، «وفادار حتی با دشمن»، «دیگ‌‌‌های با برکت»، «هدیه با ارزش»، «تو را خوب می‌شناسم»، «بر سنت پیامبر»، «غریب بود و باوفا»، «راه نجات مومنان»، «ساده بود و فروتن»، «وفادار حتی با دشمن» و … عنوان‌ حکایت‌های این کتاب هستند. در داستان «نگران نباشید» می‌خوانیم: «هارون» می‌خواست امام رضا را به قصر بکشاند تا به راحتی او را از بین ببرد. او چند نفر را برای آوردن امام فرستاد اما وقتی امام آمد، او چنان تحت تاثیر امام قرار گرفت که فراموش کرد به سربازان علامت بدهد که به او حمله کنند».

کتاب «مهربان‌تر از باران» در ۴۸ صفحه رنگی و با قیمت ۲۶ هزار تومان در فروشگاه‌های سراسر کشور و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات مدرسه در دسترس مخاطبان قرار دارد.