«مثلِ رود عاشِقم» عنوان مجموعه شعر نوجوان سروده محمد صارمی شهاب با موضوعات مختلف  احساسی، عاطفی و آیینی از طرف انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: شعرهای مجموعه «مثل رود عاشقم» در قالب نیمایی با موضوعات مختلف و چالش‌هایی که نوجوانان امروز با آن مواجه هستند سروده شده است.

 

در این سروده ها سعی شده است نگاه نو و تازه‌ای‌ به موضوعات اجتماعی، آیینی، عاشقانه و احساسی‌ که در این سن سراغ جوانان می‌آید داشته باشد.  به این صورت که با ایجاد ترفند‌های شاعرانه و فضاهای چالش بر‌انگیز ذهن نوجوان را به سمت کنجکاوی و پرس‌وجوگری هدایت می‌کند.

بنابر این گزارش:  شعر نیمایی سبکی از شعر معاصر فارسی است که نخستین نمونه شعر نو در ادبیات فارسی بوده و برآمده از شیوه ادبی نیما یوشیج شاعر معاصر ایرانی است. این قالب به دلیل این که هم موسیقی دارد و هم دست شاعر در بکارگیری موضوعات و واژه‌های مختلف باز است می‌تواند قالب مناسبی برای نوجوانان باشد.

 

کتاب«مثل رود عاشقم» به تصویرگری مریم طباطبایی در ۵۶ صفحه رنگی در فروشگاه‌های سراسر کشور و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات مدرسهwww.enmabazar.ir در دسترس مخاطبان قرار دارد.