داستان«قول» نوشته  نیکولا دیویس به تصویرگری لائورا کالین با هدف امید به زندگی در انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: داستان قول درباره شهری دلگیر است. شهری خشن، زشت و بد با خیابان‌های خشک و غبار آلود که باران هم در آن نمی‌بارد. وضعیت شهر بر مردم آن شهر تاثیر گذاشته و آنها هم مانند شهرشان خشن و غمگین هستند.

راوی داستان دختری نوجوان است که از راه دزدی از کسانی که چیزی بیشتر از او نداشتند روزگار می‌گذراند. یک شب او به زورکیف پیرزنی را از او می‌گیرد. پیرزن از او قول می‌گیرد هر چه در آن کیسه هست بکارد. او هم به گمان این که در آن پول و غذا هست قول می‌دهد. اما کیسه پر از دانه است. دختر نوجوان تصمیم می‌گیرد …

در پشت جلد کتاب آمده است: « داستان قول نگاهی تمثیلی به امید به زندگیِ تازه دارد و بیانگر این پیام است که همه‌ی انسان‌ها می‌توانند دنیای خود را عوض کنند؛ همچنان که شخصیت اصلیِ داستان نیز با تلنگری روحی، در مسیری قدم می‌گذارد که رندگیِ او و همشهریانش را ازاین‌‌رو به آن‌رو می‌کند».

بنابراین گزارش ؛ لائورا کالین، برنده‌ی جایزه بولونیا برای بهترین کتاب تصویریِ کودکان در سال ۲۰۱۴ و نامزد دریافتِ مدالِ کیت گرین وی در سال ۲۰۱۵، در تصویرهای کتاب متناسب با رویدادها به داستان جان تازه‌ای بخشیده است. نویسنده این کتاب دیویس، چهره شناخته شده نویسنده داستان‌های کودکان و نوجوانان به مرحله‌ی نیمه نهایی جوایز ادبی راه یافته است.

کتاب «قول» با ترجمه‌ای از حشمت‌سادات میرعابدینی مشتمل بر ۴۶ صفحه رنگی در فروشگاه‌های انتشارات مدرسه و همچنین سایت پخش مدرسه به آدرس   https://pakhshmadreseh.ir/ در دسترس مخاطبان قرار دارد.