کتاب «شاه و ماه » که به تازگی از سوی انتشارات مدرسه چاپ و منتشر شده است منتخب جشنواره تصویرگری گاو سال ۲۰۲۰  شد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: کتاب« شاه و ماه» به نویسندگی پروین پناهی و تصویرگری پدرام کازرونی منتخب جشنواره بین المللی تصویرگری گاو شد. روایت داستانی این کتاب درباره شاهی است که قصری در کنار دریا دارد و ممکن است  آب آن را ببرد!!!!!

این کتاب با توجه به داستان تخیلی دارای تصویرهایی با تکنیک خاص است که پدرام کازرونی در این باره می‌گوید: « شش ماه زمان برد تا کار را به سرانجام برسانیم. فضای این کتاب در شب اتفاق می‌افتد بنابراین تماماً رنگ مشکی در زیر سازی کار است. برای همین رنگ مشکی غالب است  با این کار خواستیم  شب را مرتبا نشان دهیم. استفاده از رنگهای شاد و مشکی باعث کنتراست زیاد کار شد».

کازرونی معتقد است کار خوب قطعا در جشنواره‌ها دیده می‌شود او در این باره گفت:« به نظر من تصویرگر باید با کارش زندگی کند. در تصویرگری مسئولیت زیادی داریم. فضای عمومی بچه‌های کشور باید در نظر گرفته شود. از همه مهمتر حال و هوای داستان است که باعث می‌شود بهترین تکنیک را استفاده کنیم و بهترین انتقال را داشته باشیم. مهمترین نکته در تصویرگری کیفیت کتاب است».

بنابر این گزارش: جشنواره بین المللی تصویرگری گاو سالیانه در شاخه‌های طراحی، تصویرگری و طراحی گرافیک در اوکراین برگزار می‌شود. آثارمنتخب درکتابخانه مرکزی شهر دنیترو،اکراین به نمایش گذاشته می‌شود و به ده نفر برتر دیپلم افتخارتعلق می‌گیرد. کتاب «شاه و ماه» با انتخاب سه فریم منتخب نمایشگاه این جشنواره شده است.

کازرونی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه تهران و مدیر گروه توما(هنر و محیط زیست) است. از جمله های کارهای او می توان به «به کرگدن بگو بره» نشر فاطمی اشاره کرد و همچنین چندین کار در نوبت چاپ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دارد.