کتاب «سیمرغ» نوشته مرجان فولادوند، نویسنده و پژوهشگر که بر اساس منطق‌الطیر عطار‌نیشابوری متناسب نیازهای ویژه نوجوانان نوشته است به چاپ دوم رسید.

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: با توجه به موضوع کتاب و ماهیتی که ادبیات کهن دارد استقبال خوبی از این کتاب به عمل آمد. به طوریکه در کمتر از یک سال از چاپ اولش علاوه بر این که به فهرست کلاغ سفید۲۰۲۰ راه پیدا کرد منتخب دو سالانه تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۲۱، منتخب دو سالانه کنکور نامی ۲۰۲۱ و همچنین برگزیده نمایشگاه تصویرگری شارجه ۲۰۱۹ شد.

درمتن کتاب آمده است:«هدهد را همه می‌شناختند. او بر دست سلیمان پیامبر نشسته بود و برای شاهان پیام برده بود. پرنده‌ها سال‌ها پیش او را دیده بودند، زمانی‌که می‌خواست سفر بزرگش را آغاز و پادشاه مرغان را پیدا کند. پرنده‌های پیر از او خبر نداشتند و پرنده‌های جوان او را افسانه می‌دانستند تا اینکه روزی او برگشت! همه پرندگان در بزرگ‌ترین جنگل جمع شدند تا او را ببینند و به سخنانش گوش دهند. آیا او پادشاه مرغان را پیدا کرده بود؟»

علاقمندان می‌توانند چاپ دوم کتاب «سیمرغ» را از فروشگاه‌های سراسر کشور و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات مدرسه  enmabazar.ir تهیه نمایند.