کتاب کمک درسی «زیست شناسی گیاهی» با طرح جدید‌ترین مسائل علمی روز در گیاه‌شناسی از طرف انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد. 

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: کتاب «زیست شناسی گیاهی» نوشته رست، باربر ثرنتن، ویر و استوکینگ حاصل تجربه تألیف و تدریس مداوم سه نسل از استادان یکی از معتبرترین گروه‌های گیاه‌شناسی جهان در دانشگاه دیویس کالیفرنیاست و در آن خلاصه‌ای از تمامی موضوعات گیاه‌شناسی به زبان ساده و به طور متوازن و با تصاویر و نمودارهای کتاب به اندازه گویا تهیه شده‌اند که بسیاری از مسائل مشکل در گیاه‌شناسی با نگاه کردن به آنها آسان می‌شود؛ با وجود حجم کم و زبان ساده هیچ یک از مسایل علمی گیاه شناسی، فدای کاهش حجم و یا ساده نویسی نشده است.
لحن ساده و مهارت مولفان، کتاب را به صورت خودآموزی برای کسانی که هیچ‌گونه آگاهی از گیاه شناسی ندارند در می‌‌آورد و حجم معقول کتاب، موجب می‌شود که کتاب درسی بسیار مناسبی برای تدریس باشد.
بنابر این گزارش؛ «زیست شناسی گیاهی» یکی‌ از شاخه‌های‌ زیست‌شناسی‌ است‌ که‌ صرفاً موارد مربوط‌ به‌ گیاه‌ اعم‌ از گیاهان‌ اولیه‌ تا گیاهان‌ امروزی‌ را بررسی‌ می‌کند و دارای‌ زمینه‌های‌ مختلفی‌ مانند: گیاه‌ شناسی‌، فیزیولوژی‌ گیاهی‌، ریخت‌ زایی‌ و اندام‌ زایی‌ در گیاهان‌، بیوشیمی‌ و جلبک‌ شناسی‌ است‌.
کتاب «زیست‌شناسی گیاهی» با ترجمه مهرداد شفیعی‌ثابت و احمد‌‌رضا خسروی در ۴۵۰ صفحه رنگی و قطع رحلی در کتابفروشی‌های سراسر کشور و فروشگاه اینترنتی انتشارات مدرسه در دسترس علاقمندان قرار دارد.