وزیر آموزش و پرورش در واکنش به اظهارات یکی از مسوولان آموزش و پرورش مبنی بر وجود چند ده هزار نفر در آموزش و پرورش که بدون انجام کاری حقوق دریافت می‌کنند، گفت : از همان مسول بپرسید ممکن است در سازمانی پرتی نیرو داشته باشیم اما اینکه در بخش های اداری چند ده هزار نفر حقوق بگیرند و کاری نکنند نداریم و ادعای آن دوست را تکذیب می کنم.

محمد بطحایی در حاشیه آیین آغاز سال تحصیلی در دانشگاه شهید رجایی، اظهار کرد: با سه ساله شدن دوره فنی و حرفه ای قطعا نیاز ما به نیروی انسانی در بخش هنر آموز و آموزش های فنی و حرفه ای بیشتر خواهد شد.

وی افزود: البته با مشکل خروجی‌ها نیروی انسانی و بازنشستگی قابل توجهی از همکاران در چهار سال آینده مواجهیم که رفع آن در قالب برنامه جامع نیروی انسانی دنبال می شود که در دست تهیه است.

بطحایی ادامه داد: اگر ظرفیت فعلی دانشگاه رجایی توانایی تامین مستقیم این نیروها را نداشته باشد با تفاهم نامه ای میان دانشگاههای دیگر که امکانات دارند بویژه دانشگاه علمی کاربردی و فنی و حرفه ای، این ظرفیت را ایجاد می کنیم تا به صورت کوتاه مدت بتوانیم این کمبود نیرو را جبران کنیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره کمبود نیرو با سه ساله شدن هنرستان ها گفت: این کمبود نیرو بتدریج شیب زیادی در آموزش های فنی و حرفه ای پیدا خواهد کرد. این کمبود بویژه در دانش آموزان پسر بیشتر است، اما بسیار امیدواریم با روش تفاهم نامه مذکور و استفاده از ظرفیت سایر دانشگاهها که در حوزه تربیت معلم تجربه دارند آن را جبران کنیم.http://ایسنا

برچسب ها: