به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: داستان «ازت ممنونم، الف دال» نوشته زهرا زرگر درباره دوستی هانیه همدانی و الف دال است.

هانیه از این دوستی لذت می‌برد در حالی تفاوت‌‌های زیادی بین این دوستی وجود دارد. ماجرا از خرید دفترچه برای الف دال آغاز می‌شود او از چیزهایی که دوست دارد چشم‌پوشی می‌کند و به چیزهایی که الف دال می‌پذیرد رو می‌آورد فقط به خاطر این که دوستی‌اش را حفظ کند. در طول روایت داستان، از ماجرای آغاز دوستی مطلع می شویم و…

نقد آقای ‌محمود بر‌آبادی برای داستان : داستان درباره دوستی‌هایی از نوع دوستی‌های مدرسه‌ای است. داستان رفت و بر گشت دارد و توأم می‌شود با روایت‌هایی که در زمان حال اتفاق می‌افتد. احساس‌ها، اضطراب‌ها و برون داد این احساس‌های درونی در رفتار راوی خیلی خوب روایت شده است. داستان نثر روان و یکدستی دارد و با مضمون داستان هماهنگی دارد.

این داستان در گروه مجازی «حلقه داستان» توسط زهرا زرگر خوانده شد و مورد توجه قرار گرفت.

بنابر این گزارش؛ حلقه داستان کوتاه با بیش از ۱۵۰ نویسنده کودک و نوجوان از سال ۱۳۹۵ زیر نظر مدیر عامل فعالیت خود را آغاز نموده است. در حال حاضر به علت شیوع ویروس کرونا، این گروه در فضای مجازی به کار خود ادامه می‌دهد. ماحصل این جلسات چاپ چهار جلد مجموعه داستان به نام (حلقه داستان) است . البته سه جلد دیگر این مجموعه نیز آماده چاپ است.