چهار اثر از انتشارات مدرسه به فهرست سی وپنجم و سی و ششم لاک‌پشت‌پرنده راه پیدا کردند.  

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: «زندگی ظاهری روبی» با کسب ۴ لاک‌پشت، «آواز بند بند»، «بالای همه نوشته‌هایم» و  «کلاغی که روی منقارش ایستاد» هر کدام با کسب ۳ لاک‌پشت به این فهرست راه یافته‌اند.

  • رمان نوجوان «زندگی ظاهری روبی» نوشته نورا رالی باسکین وترجمه شقایق قندهاری نامزد دریافت جایزه کلید محوری مطالعه کتاب در سال ۲۰۱۷، درباره دختری به نام روبی است که مادرش در زندان به سر می‌برد. احساسات روبی و کمبودهایی که احساس می‌کند و ملاقات‌هایی که با مادرش دارد، موضوع اصلی این رمان است.
  • مجموعه «آواز بند بند» سروده محمد حسن حسینی با موضوع شعر نوجوان و نیایش‌های قرآنی است.
  • کتاب «بالای همه نوشته‌هایم نام توست» نوشته اکرم کشایی، قطعه‌های ادبی و نیایشی برگرفته از آیات قرآن کریم برای گروه سنی نوجوان منتشر شده است.
  • داستان «کلاغی که روی منقارش ایستاد» نوشته رفیق شامی و ترجمه مجید عمیق درباره بچه ‌کلاغ شجاعی است که می‌خواهد طاووس را به خاطر زیبایی‌اش از نزدیک ببیند، برای همین در میانه راه با اتفاقات عجیبی روبه‌رو می‌شود. تا این ‌که به طاووس می‌رسد و…

بنابر‌این گزارش: سی‌وپنجمین و سی‌وششمین جشن لاک‌پشت پرنده به صورت آن لاین ودر صفحه‌ اینستاگرام فروشگاه مرکزی شهر کتاب برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب‌ها را از فروشگاه‌های محصولات فرهنگی و فروشگاه‌های انتشارات مدرسه تهیه کنند.

لاک‌پشت پرنده فهرستی از کتاب‌های ادبیات کودک و نوجوان است که با همکاری مؤسسه شهر کتاب و فصلنامه تخصصی پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان تهیه می‌شود. گروهی از منتقدان و کارشناسان کودک و نوجوان در پایان هر فصل، فهرستی از کتاب‌های کودک و نوجوان منتشر شده را در فهرست لاک‌پشت پرنده معرفی می‌کنند. این فهرست به‌ عنوان ضمیمه فصلنامه پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان منتشر می‌شود و می‌تواند راهنمای پدرها و مادرها، معلم‌ها و مربی‌ها و سایر علاقه‌مندان به ادبیات کودک و نوجوان باشد تا مناسب‌ترین کتاب‌های سال را برای کتاب‌خوانی بچه‌ها و دانش‌آموزان انتخاب کنند.