سی‌ونهمین و چهلمین لاک‌پشت پرنده در حالی برگزار می‌شود که ۱۰ عنوان کتاب و یک مجموعه ۴ جلدی از آثار منتشر شده انتشارات مدرسه به این فهرست راه یافته است.

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: موسسه شهر کتاب و فصلنامه‌ پژوهشنامه‌ ادبیات کودک و نوجوان  در ده سال گذشته فهرستی را به منظور معرفی کتاب‌های مناسب به مخاطبان با ارزیابی همه‌ کتاب‌های منتشر شده، تدوین و منتشر می‌کنند. براین اساس خانواده‌ها و مربیان می‌‌توانند کتاب‌های مناسب را شناسایی کنند.

هم‌اکنون قرار است فهرست سی و‌نهمین وچهلمین لاک‌پشت پرنده با معرفی کتاب‌های مناسب  منتشره تابستان و پاییز ۱۳۹۹  رونمایی شود.

در این دوره کتاب‌های: «سیمرغ» نوشته مرجان فولادوند و تصویرگری محمد بهرنگی . «ضحاک ماردوش» نوشته آتوسا صالحی و تصویرگری نوشین صفاخو. «شاه و ماه» نوشته پروین پناهی و تصویرگری پدرام کازرونی. «با دلفین حرف بزن» نوشته جینی رربی و ترجمه مریم رفیعی با کسب چهار لاک‌پشت.

«هندوانه شب یلدا» و «قصه‌ی سنگ و باد» هردو به نویسندگی افسون امینی و به تصویرگری به ترتیب افسانه صانعی و مرضیه صادقی. «بخت و اقبال» نوشته جعفر توزنده‌جانی و تصویرگری مسعود قره‌باغی. «کدوی قلقله‌زن» نوشته سیما جوادیه وتصویرگری حسن عامه‌کن. «پسر صیاد» نوشته رضا موزونی و تصویرگری میترا عبدالهی. «ستاره باز» نوشته و تصویرگری مسعود قره‌باغی. مجموعه چهار جلدی «پتی لو» نوشته اُرین للمان و ترجمه آسمان مرادی با کسب سه لاک‌پشت آثار راه یافته به این فهرست عنوان شده‌اند.

 

این مراسم جمعه ۲۰ اسفندماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۸ در صفحه اینستاگرام فروشگاه مرکزی شهر کتاب به صورت لایو پخش می‌شود.